/

Poradnik IT

/

ZOSTAŃ BOHATEREM! – NAJCZĘSTSZE PRZYCZYNY AWARII SIECI

/

ZOSTAŃ BOHATEREM! – NAJCZĘSTSZE PRZYCZYNY AWARII SIECI

ZOSTAŃ BOHATEREM! – NAJCZĘSTSZE PRZYCZYNY AWARII SIECI

Majsterkowanie jest bardzo popularnym hobby. Nic w tym dziwnego: bardzo cieszy nas, gdy możemy zobaczyć efekt wykonanej przez nas pracy, a radość jest tym większa im lepsza jakość wykonanego dzieła.

Podejrzewam, że jeszcze większą satysfakcję sprawia fakt, że udało nam się coś naprawić, a jeśli naprawa dotyczyła czegoś, na czym znamy się niezbyt dobrze, można poczuć się prawdziwym bohaterem.

 

Warto wiedzieć więcej

Dobrze zatem poznać typowe i częste przyczyny awarii sieci komputerowej, które łatwo naprawić, by pokonując te problemy, zostać firmową złotą rączką, a przy okazji poprawić sobie samopoczucie. Kto wie, czy nie skończy się to premią, awansem lub chociaż uściskiem dłoni szefa!

 

Co może się stać?

Internet bardzo często szwankuje z powodu drobnostek takich jak nie do końca wpięte lub uszkodzone kable. Warto również sprawdzić czy są one wpięte do właściwych portów, bo być może ktoś pomylił sobie numerację. Poza tym często urządzenie może „się zaciąć”. W tym wypadku dobrym pomysłem jest klasyczny restart. Czasem mogą popsuć się wrażliwe części takie jak np. wkładki sfp, które trzeba wymienić.

Uciążliwe są również problemy z zasięgiem sieci bezprzewodowej, ze względu na różne przeszkody (np. ściana), bądź zakłócenia.

 

 

Zanim zadzwonimy po fachowców, dobrze jest wykorzystać w praktyce wyżej wymienione wskazówki.

 

 

Akademia Internetu EXTEL BIZNES+ jest niekomercyjnym programem edukacyjnym kierowanym przede wszystkim do kadry IT oraz zajmującej się zamówieniami usług dla biur. O nowych artykułach informujemy poprzez newsletter. Napisz do nas