/

Poradnik IT

/

POTRZEBA NIEZAWODNOŚCI

/

POTRZEBA NIEZAWODNOŚCI

POTRZEBA NIEZAWODNOŚCI

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie pojedynczy dzień w pracy bez łączności z Internetem.

Niezbędna jest komunikacja z poszczególnymi oddziałami, pracownikami i klientami. Nikt już nie używa listów, a nasza niecierpliwość zdaje się ciągle wzrastać, brak sieci przez 15 minut u większości osób powoduje jeśli nie rozgoryczenie to przynajmniej zmieszanie.

 

Garść informacji

Można się zastanawiać, na ile jest to przerażające zjawisko, jednak niniejszy artykuł ma charakter techniczny, wobec czego przedstawię fakty. A fakty są takie, że nawet niewielka drukarnia, która chce być konkurencyjna na rynku,  dzisiaj nie obejdzie się prawdopodobnie bez sprawnie działającej sieci. Oferta 99,9 % dostępności usługi internetowej nie budzi już szoku i nie wprawia w zachwyt, bo poważne firmy opierające swoją pracę na niezawodnych łączach przyzwyczajone są do poprawnej komunikacji non-stop. Stąd coraz więcej sposobów pozwalających przetrwać wystąpienie awarii (np. łącza backup, tunele zapasowe, agregacja łączy).

 

Biznesowy fundament

Taki poziom jakości świadczonej usługi pozwala mieć pewność, że dostęp do Internetu nie będzie dla prowadzonego biznesu jedną z opcji, lecz raczej fundamentem, na którym śmiało możemy budować, będąc spokojnym, że nawet ewentualne usterki zostaną stosunkowo szybko naprawione, a przysłowiowe pożary – gaszone.
 

Akademia Internetu EXTEL BIZNES+ jest niekomercyjnym programem edukacyjnym kierowanym przede wszystkim do kadry IT oraz zajmującej się zamówieniami usług dla biur. O nowych artykułach informujemy poprzez newsletter. Napisz do nas