/

Poradnik IT

/

OBALAMY MITY NA TEMAT OCHRONY ANTYWIRUSOWEJ – CZ.2

/

OBALAMY MITY NA TEMAT OCHRONY ANTYWIRUSOWEJ – CZ.2

OBALAMY MITY NA TEMAT OCHRONY ANTYWIRUSOWEJ – CZ.2

Ciąg dalszy cyklu artykułów firmy G Data na temat ochrony antywirusowej.

 

wszystkie części: 1 2

 

Dzisiejszy wpis, należący do cyklu autorstwa firmy G Data, dotyczy opracowanych przez jej pracowników autorskich rozwiązań w walce z wirusami.

 

Innowacyjna technologia opracowana przez inżynierów z firmy G DATA

Zupełnie inaczej do ochrony podchodzi niemiecki producent oprogramowania antywirusowego G DATA, który od niemal 31 lat nieustannie opracowuje skuteczne narzędzia do ochrony komputerów i urządzeń przenośnych przed złośliwym oprogramowaniem. Pod koniec 2014 roku G DATA Software została wyróżniona przez organizację IPaCSO (Innovation Framework for Privacy and Cyber Security Market Opportunities), której głównym zadaniem jest promocja innowacyjnych rozwiązań bezpieczeństwa IT. Zespół inżynierów z firmy G DATA jako pierwszy na świecie opracował skuteczne narzędzie do walki z zagrożeniem BadUSB, zaprezentowanym na konferencji Black Hat w Las Vegas. Celem BadUSB jest manipulacja firmware pamięci masowych. Pendrive podłączony do portu USB zgłasza się do systemu jako klawiatura i może sekwencyjnie wykonać złośliwy zestaw poleceń z najwyższymi uprawnieniami systemowymi.

Co więcej, podczas targów CeBIT 2013 w Hanowerze, G DATA zaprezentowała technologię CloseGap, która bazuje na dwóch silnikach antywirusowych (DoubleScan) oraz proaktywnych technologiach, takich jak G DATA BankGuard, monitorze behawioralnym, skanerem poczty oraz skanerem stron WWW.

Dzięki krótkiemu czasowi reakcji na nowe zagrożenia, CloseGap zamyka lukę pomiędzy wykryciem zagrożenia a opracowaniem sygnatury. Zabezpiecza także sam program antywirusowy przed atakiem exploitów, a za pomocą niekonwencjonalnych proaktywnych technologii wykrywa nowe zagrożenia na długo przed pobraniem sygnatury na dysk lokalny. Z punktu widzenia użytkownika końcowego ma to niebagatelne znaczenie. W ten sposób właściciel urządzenia zawsze będzie posiadał maksymalną ochronę, wydajną i stabilną – jeszcze na długo przed aktualizacją bazy danych wirusów. Ponadto, technologię G DATA CloseGap doskonale uzupełniają dwa silniki antywirusowe poprzez szybkie i niezawodne wykrywanie luk w oprogramowaniu.

 

Skuteczna ochrona bankowości dzięki G DATA BankGuard

Komputer z system Windows zabezpieczony za pomocą jednego z dostępnych programów G DATA Antivirus, G DATA Internet Security lub G DATA Total Protection, będzie stanowił dla złośliwego oprogramowania, spamerów, phisherów, oszustów internetowych oraz hakerów mur niemal nie do sforsowania.

Już podczas przeglądania sieci Internet, proaktywne technologie skanują zawartość adresów URL w poszukiwaniu zagrożeń, wyłudzeń i zabezpieczają użytkownika przed internetowymi zagrożeniami. Z kolei sesje bankowe skutecznie chroni technologia G DATA BankGuard, wykrywając próby infekcji i zastępując “skompromitowany” obszar pamięci jego bezpieczną kopią.

Moduł do ochrony bankowości G DATA BankGuard, dzięki zastosowaniu inteligentnych algorytmów (których ochrona jest niezależna od sygnatur wirusów), oferuje efektywne zabezpieczenie przed atakami na przeglądarkę i najnowszymi trojanami bankowymi. A to jeszcze nie wszystko. Nawet, jeśli jakimś sposobem zagrożenie przedostanie się na dysk użytkownika, do akcji wkraczają lokalne technologie obronne – antywirus, który na podstawie opracowanych sygnatur potrafi błyskawicznie zablokować złośliwy program, zanim ten zostanie uruchomiony przez nieświadomego skutków infekcji użytkownika.

A gdyby i to zawiodło, G DATA CloseGap nie pozwoli wirusowi uruchomić się w systemie operacyjnym. Działanie potencjalnie złośliwego kodu zostanie wcześniej zasymulowane, a jeśli „zachowanie” wirusa będzie pasować do wzorców szkodliwego oprogramowania, będzie on natychmiast zablokowany i przeniesiony automatycznie do kwarantanny.

 

To już koniec cyklu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o G Data wejdź na www.gdata.pl

 

 

wszystkie części: 1 2

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o G Data wejdź na www.gdata.pl

 

 

 

Akademia Internetu EXTEL BIZNES+ jest niekomercyjnym programem edukacyjnym kierowanym przede wszystkim do kadry IT oraz zajmującej się zamówieniami usług dla biur. O nowych artykułach informujemy poprzez newsletter. Napisz do nas