/

Poradnik IT

/

NIEOCENIONE WSPARCIE IT DLA SIECI LOKALNEJ W BIURZE

/

NIEOCENIONE WSPARCIE IT DLA SIECI LOKALNEJ W BIURZE

NIEOCENIONE WSPARCIE IT DLA SIECI LOKALNEJ W BIURZE

Nastała era Internetu, technologii informatycznych oraz natychmiastowej komunikacji. Jeszcze nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z faktu, iż wszechobecna informatyzacja wymaga konserwacji, uaktualniania, łatania podatności i udoskonalania. Wszystkim tym zajmują się szeroko rozumiani informatycy, ale również wśród nich podział na specjalizacje jest bardzo ważny.

 

Czy Firma potrzebuje informatyka?

Wielu z nas zapomina, jak ważne dla ciągłości pracy biura jest dbanie o dobrą kondycję sieci lokalnej (LAN), której mózgiem jest router pod kontrolą profesjonalnego administratora.

Nawet kilkuosobowa firma ma kilka komputerów, smatphone’ów, witrynę www, czasem sklep internetowy, router, sieć WiFi, drukarki, serwer NAS, usługi hostingowe, itd. Wszystko to wymaga ciągłej i rzetelnej obsługi, która bez udziału profesjonalistów nie jest możliwa. Spec od systemów Windows i drukarek prawdopodobnie nie poradzi sobie z prawidłowym utrzymaniem sieci lokalnej (router, przełączniki, wifi) w taki sposób, aby uniknąć incydentów i odpowiednio zabezpieczyć przed zagrożeniami.

 

Dostawca internetu odpowiedzialny za sieć lokalną klienta

Elastyczny pakiet Router&Admin24h zapewnia odpowiedzialność Extel Networking za działanie sieci lokalnej klienta i jest idealnym rozwiązaniem dla niewielkich biur niezatrudniających własnego informatyka. R&A może również stanowić doskonale uzupełnienie kompetencji firmowego specjalisty IT.

 

Całodobowa diagnostyka i zapobieganie incydentom

Sieć lokalna naszych klientów podlega całodobowej, zautomatyzowanej diagnostyce i restrykcyjnym regułom alertowym. Nasze doświadczenie oraz aktualna wiedza o stanie sieci pozwalają podjąć kroki zapobiegawcze, zanim klient odczuje problem na własnej skórze.

 

Wydajny router +1G z serwisem Next Business Day

W ramach pakietu Router&Admin24h instalujemy u naszego klienta nasz router przeznaczony do zastosowań przemysłowych. Urządzenie wyposażone jest w nadmiarowy, wielordzeniowy procesor oraz zapas pamięci RAM i pozwala obsługiwać ruch przekraczający 1 Gb/s w sieciach złożonych nawet z setek komputerów i urządzeń końcowych.

Dodatkowo zapewniamy natychmiastową wymianę urządzenia na wypadek jego fizycznej awarii.

 

Bieżące zmiany w konfiguracji sieci lokalnej

Pakiet R&A zapewnia również wprowadzanie zmian w konfiguracji na zlecenie klienta bez żadnych dodatkowych opłat. Maksymalny czas wprowadzenia zmian to tylko dwa dni robocze, a każda zmiana wiąże się z rekomendacją, którą przygotowują nasi specjaliści.

 

Wizyty serwisowe NBD

Korzystający z pakietu R&A mogą również liczyć na szybką wizytę serwisanta, jeśli konieczne są prace fizyczne na miejscu.

 

Regularne i bezpieczne aktualizacje oprogramowania

Router zainstalowany u klienta jest pod pełną i baczną kontrolą naszych administratorów sieci. Każda aktualizacja firmware bądź systemu operacyjnego jest sprawdzana i niezwłocznie wprowadzana do systemu w godzinach bezczynności sieci lokalnej. Dbamy również o bezpieczeństwo wprowadzając rozwiązania mające na celu zapobieganie znanym podatnościom.

 

Ekonomiczny i bezpieczny pakiet ROUTER&ADMIN24H

Nieocenione wsparcie, które zapewniają profesjonalni administratorzy, to zaledwie niewielki ułamek kosztu zatrudnienia wyspecjalizowanego pracownika, a zapewnia ciągłość pracy sieci lokalnej (LAN) klienta zapobiegając incydentom i reagując na te nie do przewidzenia.
Jeśli zamówisz R&A razem z Internetem, cena w pierwszym miesiącu wyniesie tylko 1 zł netto.

 

 

Akademia Internetu EXTEL BIZNES+ jest niekomercyjnym programem edukacyjnym kierowanym przede wszystkim do kadry IT oraz zajmującej się zamówieniami usług dla biur. O nowych artykułach informujemy poprzez newsletter. Napisz do nas