/

Poradnik IT

/

MAJ MIESIĄCEM PATCHOWANIA

/

MAJ MIESIĄCEM PATCHOWANIA

2018.05.13  

Microsoft i Adobe wydały aktualizacje dla swoich systemów, które zawierają całe mnóstwo istotnych poprawek dla wielu podatności, w tym całej masy krytycznych.

O konieczności aktualizacji zapewniamy my i wszyscy, którzy mają choć niewielkie pojęcie o zagrożeniach w sieci.

Łatamy Windowsy

8 maja Microsoft wydał aktualizację dla Windows 10. Tak, wiemy, że to drugi wtorek miesiąca. Tak, wiemy, że można było się tego spodziewać 😉 Dlaczego zwróciliśmy na ten fakt uwagę? Na ile ta aktualizacja jest istotna, można sprawdzić tutaj. Oczywiście, jeśli ktoś będzie miał cierpliwość i czas, żeby przejrzeć ponad 1000 poprawek, jakie zawiera (w tym niemal 300 dla krytycznych podatności).

Aktualizacja nie przynosi żadnych nowych funkcji. Zawiera wyłącznie zmiany poprawiające jakość funkcjonowania systemu i łatki łącznie dla 67 różnych podatności, w tym 21 krytycznych.

Łatamy Flash Playera

Nie wszyscy korzystamy z produktów firmy Microsoft. Ale wszyscy korzystamy z produktów Adobe. A ciągle jeszcze spora część z nas używa programu Adobe Flash Player. O jego zaletach i wadach, no dobra, o jego wadach, pisaliśmy w jednym z artykułów. Jeśli w dalszym ciągu używacie tej aplikacji, sprawdźcie, czy zainstalowaliście aktualizację.

Adobe łata także krytyczną lukę w Creative Cloud oraz Connect.

 

aktualizacja podatność luka patch cyberbezpieczeństwo

I Google i Mozilla

9 maja swoje dołożyła Mozilla, łatając krytyczną lukę w Firefox. Dzień później, kolejną wersję Chrome wydał Google. Zawiera znaczące zmiany dotyczące odkrytej krytycznej podatności. Również w wersji na Androida.

aktualizacja podatność luka patch cyberbezpieczeństwo

 

 

Nie zwlekajcie więc, aktualizujcie!

 

 

 

 

Akademia Extel jest niekomercyjnym programem edukacyjnym kierowanym przede wszystkim do menadżerów i pracowników firm. O nowych artykułach informujemy poprzez newsletter. Napisz do nas