/

Poradnik IT

/

ŁĄCZE ZAPASOWE – PRACA BEZ ZBĘDNYCH PRZERW

/

ŁĄCZE ZAPASOWE – PRACA BEZ ZBĘDNYCH PRZERW

ŁĄCZE ZAPASOWE – PRACA BEZ ZBĘDNYCH PRZERW

Podróż trwa w najlepsze. Trasa do miejsca, w którym spędzimy urlop, zdaje się nie mieć końca. Bardzo pragniemy zobaczyć już cel tułaczki.

Po monotonnej jeździe autostradą, zjechaliśmy w końcu w boczne drogi, posłusznie stosując się do rad GPS’a. Jednak w pewnym momencie napotykamy na przeszkodę, której nie przewidziała Automapa: droga jest zamknięta, objazdów brak. Jedyna opcja to powrót na autostradę i objazd całego powiatu…

 

Droga donikąd

Czyż powyższa historyjka nie ma odzwierciedlenia w codziennym zetknięciu z siecią komputerową? Jeśli oczekujemy ciągłej i niezawodnej usługi internetowej, stosowanie tylko jednego łącza do operatora jest bardzo ryzykowne. Metaforyczne „zamknięcie drogi” i „brak objazdów” oznacza dla firmy odcięcie od Internetu, dopóki serwis nie naprawi usterki.

 

Być gotowym

Rozsądne wyjście to łącze zapasowe – druga trasa, którą dane mogą bezpiecznie podróżować do celu, w przypadku uszkodzenia głównej, domyślnej ścieżki. Jeśli nasze urządzenia sieciowe mają skonfigurowany do niej dostęp, przełączenie się na nią i użytkowanie jej niemal od razu sprawia, że czasem nawet nie zauważy się istniejącej awarii. Zamiast oznajmiać przerwę w pracy, router szybko reaguje, kierując ruch drugim łączem do celu przeznaczenia. Przygotowane wcześniej „objazdy” zdecydowanie zwiększają niezawodność usługi. A nasze dane mogą podróżować bezpiecznie, nawet podczas „remontu głównej drogi”.
 

Akademia Internetu EXTEL BIZNES+ jest niekomercyjnym programem edukacyjnym kierowanym przede wszystkim do kadry IT oraz zajmującej się zamówieniami usług dla biur. O nowych artykułach informujemy poprzez newsletter. Napisz do nas