/

Poradnik IT

/

GIGANTYCZNY PROBLEM PAYPAL

/

GIGANTYCZNY PROBLEM PAYPAL

GIGANTYCZNY PROBLEM PAYPAL
2017-12-10  

Gigantyczny problem kolejnego operatora finansowego. Tym razem padło na PayPal, który w listopadzie odkrył, że narażone zostały dane około 1,6 miliona klientów.

Pisaliśmy już o różnego rodzaju wpadkach operatorów płatności. Co prawda, problem dotyczy nie bezpośrednio samej firmy PayPal, tylko przejętej w tym roku firmy TIO Networks, obsługującej klientów w Ameryce Północnej.

Globalny biznes i globalny problem

Globalny biznes e-commerce – firma PayPal – ujawniła naruszenie danych, które mogło narazić na szwank dane osobowe około 1,6 miliona klientów. Co prawda, liczba narażonych użytkowników nie jest tak imponująca, jak opisywana przez nas w innym artykule dotyczącym firmy AI.Type, ale jednak jest ciągle znacząca.

Firma PayPal Holdings Inc. wystosowała komunikat , informując o odkryciu potencjalnego zagrożenia w systemie zabezpieczeń TIO. Jak się okazuje, ochrona danych w TIO była, delikatnie mówiąc, daleka od ideału.

Dane PayPal bezpieczne

PayPal zapewnia, że platforma TIO nie została zintegrowana z platformą PayPal, tym samym dane osobowe bezpośrednich klientów, nie zostały w żaden sposób naruszone i nie są zagrożone. Holding zatrudnił zewnętrznych ekspertów do zbadania szczegółowo skandalicznego zaniedbania.

TIO Network obsługiwał firmy telekomunikacyjne w Ameryce Północnej. Na ten moment usługi zostały zawieszone, do czasu rozwiązania problemu. Najwyraźniej jest to kolejna firma, która ma problem ze standardami bezpieczeństwa danych.

paypal dane osobowe security wyciek danych

Źródło: TIO

 

 

 

Akademia Extel jest niekomercyjnym programem edukacyjnym kierowanym przede wszystkim do menadżerów i pracowników firm. O nowych artykułach informujemy poprzez newsletter. Napisz do nas