/

Poradnik IT

/

DANE KLIENTÓW AERO2 UJAWNIONE

/

DANE KLIENTÓW AERO2 UJAWNIONE

2018.03.17  

Coraz bardziej spektakularne kradzieże danych, zwłaszcza z firm telekomunikacyjnych czy powiązanych z finansami, pojawiają się z regularną częstotliwością.

Pisaliśmy o tym już kilkakrotnie (ostatnio tutaj). Tym razem przypadek z naszego rodzimego podwórka. Ofiary to klienci Aero2, operatora telefonii komórkowej

Komunikat Aero2

Dzisiaj firma wydała komunikat o nieuprawnionym uzyskaniu dostępu do danych klientów. Dotyczy przede wszystkim użytkowników usługi Bezpłatnego Dostępu do Internetu – BDI. Komunikat nie wskazuje, jakie dane zostały ujawnione i ile osób jest narażonych. Firma zapewnia, że nie skradziono numerów PESEL i numerów dowodów osobistych.

Aero2 podjęło działania blokując część usług i wprowadzając dodatkowe zabezpieczenia. Poinformowało także mailowo swoich klientów, dzisiaj prawdopodobnie już wszyscy użytkownicy otrzymali stosowne wiadomości. Sprawa została również zgłoszona do GIODO.

 

Komunikat na stronie Aero2

Komunikat nie odpowiada na wiele pytań. Na przykład, od kiedy trwał proceder, zanim został zauważony 14 marca. Jakie dokładnie dane zostały przejęte, jak wielu klientów zostało narażonych. Będziemy śledzić dalsze informacje dotyczące tej sprawy.

Dzisiaj sobota, więc jeśli ktoś nie zaglądał jeszcze do poczty, a jest klientem AERO2, doradzamy sprawdzenie skrzynki i zapoznanie się z pełną informacją.

 

 

 

Akademia Extel jest niekomercyjnym programem edukacyjnym kierowanym przede wszystkim do menadżerów i pracowników firm. O nowych artykułach informujemy poprzez newsletter. Napisz do nas