/

Poradnik IT

/

3 POWODY ABY ZAMÓWIĆ INTERNET SYMETRYCZNY 1 Gb/s

/

3 POWODY ABY ZAMÓWIĆ INTERNET SYMETRYCZNY 1 Gb/s

3 POWODY ABY ZAMÓWIĆ INTERNET SYMETRYCZNY 1 Gb/s

Strony internetowe puchną. Coraz więcej danych wysyłanych jest do chmury. Niemal codziennie korzystamy z usług wideorozmów lub streamingu.

Wysyłamy i pobieramy dziesiątki, a nawet setki zdjęć dziennie w coraz lepszej jakości. Wdrażamy nowe rozwiązania oparte o Internet. Wszystkie te procesy oraz wiele innych  wykorzystujących globalną sieć sprawiają, iż wykorzystanie łącz do Internetu zwiększa się szybkim tempie. Nawet dwukrotnie w ciągu roku.

 

1. Nielimitowana prędkość

Jako pierwsi wprowadziliśmy na rynek symetryczne łącze 1 Gb/s dla małego i średniego biznesu. Inni dostawcy gonili nas przez przeszło pół roku.

Internet symetryczny EXTEL BIZNES+ 1G nie podlega ograniczeniom w sieci operatora. Jedynym limitem jest fizyczna prędkość portu komunikacyjnego pomiędzy siecią lokalną klienta a stykiem operatorskim, czyli 1 Gb/s (symetrycznie i równocześnie w obie strony).

Przy usługach o mniejszej prędkości dostawca wprowadza serię reguł w swoich routerach brzegowych, co skutkuje dodatkowym obciążeniem linku i pogorszeniem jakości usługi dla klienta.

 

2. Nadmiarowe zasoby

Internet symetryczny EXTEL BIZNES+ 1G jak osławione Ferrari! Przyjmijmy, że dwudziestoosobowe biuro przy “normalnej” pracy potrzebuje łącza 120 Mb/s. A co się stanie, jeśli 5 z tych 20 komputerów nagle zacznie generować kilkukrotnie większy ruch, np. aktualizując system, kopiując dane do chmury lub po prostu oglądając transmisję wideo?

Zamówiona prędkość wyczerpie się i komunikacja innych komputerów zostanie wstrzymana. Na jak długo? Czasem na kilka sekund, czasem na wiele minut, a w wielu przypadkach jest to stan permanentny. Wtedy korzystanie z Internetu staje się uciążliwe. Z pomocą, aczkolwiek to półśrodek, przyjdzie seria reguł zarządzających wykorzystaniem pasma na routerze klienta. Zarządzanie pasmem nie zwiększy jednak prędkości, a raczej sprawiedliwie podzieli biurowy Internet pomiędzy ważniejsze i mniej ważne usługi np. ucinając streaming wideo.

Internet symetryczny EXTEL BIZNES+ 1G jest usługą z zapasem. Dużym zapasem! Potrafi pracować w tempie 120 Mb/s nawet się nie pocąc. Osiągnie również 300 Mb/s bez mrugnięcia okiem. Nawet 500 Mb/s nie zrobi na nim wrażenia. Kilkudziesięcioosobowa firma potrafi wygenerować chwilowy ruch na poziomie 600, 700, a nawet i ponad 800 Mb/s. Gdy zamówiona prędkość firmowego łącza jest znacznie niższa, pojawiają się kłopotliwe przerwy i przestoje, a przecież Internet to narzędzie pracy tak samo ważne jak telefon czy samochód służbowy i na przerwy nie można sobie pozwolić.

 

3. Priorytet jakości i serwisu oraz wsparcie administracyjne gwarancją spokoju

Zamawiając Internet symetryczny EXTEL BIZNES+ rozważ dodatkowy pakiet Sla Premium+ oraz Router&Admin24h. Pakiet SLA  zapewnia priorytet ruchu w sieci operatora oraz pierwszeństwo serwisu na wypadek awarii. Z kolei R&A, to natychmiastowe wsparcie profesjonalnych administratorów sieci dla zdarzeń w infrastrukturze biurowej oraz stała piecza nad funkcjonowaniem sieci lokalnej, LAN.

 

 

 

Akademia Internetu EXTEL BIZNES+ jest niekomercyjnym programem edukacyjnym kierowanym przede wszystkim do kadry IT oraz zajmującej się zamówieniami usług dla biur. O nowych artykułach informujemy poprzez newsletter. Napisz do nas